LOGOPEDA – mgr IWONA ŁYSANOWICZ

Godziny pracy w roku szkolnym 2015/2016:

Wtorek – 7.30 – 12.00

Czwartek – 7.30 – 13.00

Konsultacje dla rodziców czwartki 13.00 - 13.30.
W każdy pierwszy wtorek miesiąca prowadzone są konsultacje logopedyczne dla małych dzieci w Publicznym Przedszkolu w Czudcu w godz. 15.00 - 16.00.

Czym zajmuje się logopeda.
O czym powinni pamiętać Rodzice.
Warto przeczytać.

Logopedyczny Konkurs Recytatorski

Dnia 17 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się „Logopedyczny Konkurs Recytatorski”. Wzięły w nim udział dzieci uczęszczające na terapię logopedyczną. Uczestnicy recytowali specjalnie dobrane wierszyki, co pozwoliło im zaprezentować nabyte umiejętności artykulacyjne. Zwycięzcy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody, zaś pozostali uczestnicy – nagrody pocieszenia. Jury konkursu za najpiękniejszą recytację wyróżniło następujących uczniów:
1.    Anna Żybura, kl. Ia,
2.    Emilia Fic, kl. Ia,
3.    Arkadiusz Noga, kl. Ic,
4.    Szymon Zaręba, kl. Ia,
5.    Tomasz Masełek, kl Ia.

Dnia 15 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się logopedyczny konkurs recytatorski „Mistrz Dykcji”, którego uczestnikami byli uczniowie klas IV – VI. Do udziału w konkursie zgłosiło się 25 uczniów. Konkurs przebiegał 3-etapowo. W pierwszym etapie uczestnicy recytowali przygotowane przez siebie utwory, w drugim – czytali, trudne pod względem artykulacyjnym i dykcyjnym, krótkie wierszyki i rymowanki. Osoby, które zakwalifikowały się do trzeciego etapu, miały za zadanie przeczytać trudne do wymówienia zdania.

Mistrzem Dykcji została uczennica klasy V b Klaudia Kucab, I wicemistrzem Paulina Łącka z klasy VI b, a II wicemistrzem – Agata Ficek z klasy VI a. W konkursie wyróżnieni zostali Zuzanna Drozd z kl. IV a oraz Szymon Ziobro z kl. IV c.