Kolejny projekt ekologiczny zakończony sukcesem!

Uczestniczyliśmy w prelekcji na temat bardzo cennych przyrodniczo ptaków- jerzyków. Jest to gatunek objęty ścisłą ochroną, który zjada ogromne ilości komarów, much i meszek. Spotkanie zainspirowało nas do zbudowania pięciu podwójnych budek dla jerzyków, które zawisły na budynku naszej szkoły. To pierwsze budki dla tego gatunku ptaków na terenie naszej gminy.
Teraz cierpliwie czekamy, aż nasi skrzydlaci przyjaciele zechcą zamieszkać w przygotowanych dla nich domkach.
Serdecznie dziękujemy za niezawodną pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w nasz projekt:
Pani Dyrektor Lidii Pasternak za wsparcie i przychylność w naszych działaniach,
Panu Wójtowi Andrzejowi Ślipskiemu za zorganizowanie profesjonalnej pomocy w powieszeniu budek, która nie była łatwa, Panu Grzegorzowi Tocie, który wspomaga nas wiedzą, inspiruje i czuwa nad pracami warsztatowymi oraz Panu Bogdanowi Siucie, który wspiera nas niezbędnym sprzętem do pracy w drewnie.
Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią