Biblioteka szkolna – mgr Andrzeja Soja

wydarzenia w roku szkolnym 2017/2018

 

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

Poniedziałek 7.30 – 13.30 (kl. IV – VII, gimnazjum)

Wtorek 7.30 – 13.30 (kl. I – III)

Środa 7.30 – 13.30 (kl. IV – VII, gimnazjum)

Czwartek 7.30 – 13.30 (kl. IV – VII, gimnazjum)

Piątek 7.30 – 13.30 (kl. I – III)

 

 Podsumowanie czytelnictwa.   -->      ZOBACZ ZDJĘCIA 

Pod koniec roku zostało podsumowane czytelnictwo indywidualnych uczniów i klas. Uczniowie przeczytali w sumie 5832 książki, z tego uczniowie Szkoły Podstawowej – 5220 , a uczniowie Gimnazjum – 613. Najlepsi czytelnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe uzyskane z kiermaszy książek oraz sponsorowane przez opiekunkę Sklepiku Uczniowskiego – panią E.Lalik. W sumie w klasach I-III podczas spotkań podsumowujących czytelnictwo nagrody otrzymało 23 uczniów, a dla klas starszych odbyło się w bibliotece „Słodkie spotkanie z książką. Z klas IV-VII zostało nagrodzonych 8 najlepszych czytelników: Amelia Dąbrowiecka z kl. IVa, Patrycja Czarnik z kl. IVb, Julia Sanecka z kl. IVc, Martyna Koczela z kl. Va, Sylwia Sanecka z kl. Vb, Julia MoskwaWiktoria Stachura z kl. VIa oraz Patryk Ziobro z kl. VIb. Zakończyła się też akcja „Cisza w bibliotece”. Najgrzeczniejsze i najcichsze klasy, czyli kl. IIa, kl. IIIc i kl. Ic otrzymały nagrody w postaci zakładek, ołówków i planów lekcji. Życzymy wszystkim Czytelnikom słonecznych i radosnych wakacji, miłego odpoczynku, także z ciekawą książką.

 Noc w bibliotece.     -->       ZOBACZ ZDJĘCIA 

We współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną odbyła się po raz trzeci „Noc Bibliotek” dla uczniów klas I-III. Podczas wieczornego spotkania w bibliotece grupa 40 uczniów miała okazję wziąć udział w konkursach wiedzy o Ojczyźnie, posłuchać głośnego czytania „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” oraz obejrzeć film „Tarapaty”. Panie z Gminnej Biblioteki wcieliły się tym razem w postacie historyczne, natomiast uczniowie wystąpili w swoich ulubionych strojach. Opiekę sprawowały wychowawczynie klas drugich: pani J.Gątarska i pani D.Choma. To był bardzo miły wieczór i ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Dziękujemy bardzo paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej: pani dyrektor Halinie Zarębie, pani Elżbiecie Rzemień, pani Krystynie Cisło i pani Barbarze Kut.

 Polubić czytanie.    -->       ZOBACZ ZDJĘCIA  

W czerwcu podobnie jak w roku poprzednim szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. 8 czerwca od godziny 9.45 do 10.30 uczniowie wraz z nauczycielami czytali w salach lekcyjnych, na schodach, na korytarzach, na podwórku wypożyczone z biblioteki lub przyniesione z domu książki. W akcji uczestniczyli również inni pracownicy szkoły oraz bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej - pani Elżbieta Rzemień. Akcja została sfotografowana przez pana K.Chlebicę i panią J.Porębę, a zdjęcia wezmą udział w losowaniu nagród.

 Rozgrywki w Pentago. 

Dużym wydarzeniem bibliotecznym były „Rozgrywki w Pentago”. Za zorganizowanie rozgrywek biblioteka otrzymała od firmy Egmont grę „Pentago Kolor” jako grę turniejową oraz grę „Colorio” jako nagrodę główną, a także 3 dyplomy. Przez miesiąc uczniowie na przerwach ćwiczyli granie w Pentago, a następnie 20 uczestników wzięło udział w rozgrywkach. Najlepszym graczem okazał się Kamil Bury z kl. VIIb, drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Michał Lalik z kl. VIIb i Bartosz Gandawski z kl. IVc. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do grania w gry planszowe. To superzabawa!

 Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. 

Jak co roku odbyło się pasowanie uczniów trzech klas pierwszych na czytelników. We wtorek 15 maja uczniowie ze swoimi nauczycielami zawitali do biblioteki. Tutaj czekali już na nich koledzy i koleżanki z kl. III c, którzy wraz z panią M.Wojcieszek przygotowali na tę okazję piękny program. Bohaterowie z bajek i książek dla dzieci: krasnoludek (Emilka Śmiałowska), pan Kleks (Michał Stolarski), Kot w butach (Łukasz Barć), Hermiona (Klaudia Wesołowska), zadawali pierwszoklasistom pytania oraz udzielali im porad dotyczących czytania książek. Natomiast znakomity gość, czyli Królowa Książka (Ola Szela) dokonała pasowania uczniów na czytelników. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom, a w nim takie słowa: Staraj się czerpać z książek jak najwięcej mądrości i radości. Szanuj je jak najbliższych sercu przyjaciół.

    

 Konkurs Pięknego Czytania. 

11 maja w bibliotece został zorganizowany Konkurs Pięknego Czytania dla klas czwartych. W konkursie wzięło udział 11 uczniów, a lekturą była książka Joanny Fabiańskiej „Rutka” – Książka Roku 2016. Uczniowie czytali (po wcześniejszym przygotowaniu) wylosowane fragmenty książki. Wszyscy czytali płynnie, ale największe uznanie komisji (panie: J.Trzeciak, I.Łysanowicz, A.Soja) i I miejsce uzyskała uczennica kl.IV a – Amelia Dąbrowiecka, która zachwyciła doskonałą dykcją i ciekawą interpretacją. Na II i III miejscu uplasowali się kolejno Sylwia Noga z kl. IV a i Sebastian Szczepan z kl. IV c. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, czyli najlepiej czytającym uczniom klas czwartych, a zwłaszcza zwycięzcom. Pamiętajmy: Trening czyni mistrza. Trenujmy- czytajmy - więc w każdej wolnej chwili i w każdym miejscu.

 Akcja „Żonkil”. 

W tym roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” zorganizowało po raz szósty akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” pod hasłem „Łączy nas pamięć”. Nasza biblioteka włączyła się do tej akcji poprzez:

-przygotowanie informacyjnej gazetki,

-wykonanie z papieru symbolicznych żonkili,

-wyjście z uczniami do Gminnej Biblioteki Publicznej w celu obejrzenia pamiątek po czudeckich Żydach i wysłuchania prelekcji pani dyrektor Haliny Zaręby (21 kwietnia),

-przeprowadzenie lekcji historii z wykorzystaniem filmu „Nie było żadnej nadziei”,

-wyjazd do Leżajska na cmentarz żydowski i do Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej (10 maja).

    

 Narodowe Czytanie Biblii. 

13 kwietnia odbyło się w bibliotece czytanie Biblii. Wzięli w nim udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Organizatorem akcji była pani H.Fornal-Potocka, a wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: pani Anna Oliwińska-Wacko i ks. R.Banaś. Z kolei uczniowie klas I-III słuchali fragmentów Biblii podczas lekcji bibliotecznych przeprowadzonych w Tygodniu Biblijnym.

 12 kwietnia – Dzień Czekolady. 

Prawdziwa czekolada jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Zawiera wiele składników mineralnych: żelazo, potas, magnez, fosfor, wapń oraz witaminę A, D, E, B. O te i inne informacje, dotyczące czekolady, byli pytani uczestnicy quizu zorganizowanego w bibliotece z okazji Dnia Czekolady. Największą wiedzą wykazały się: Agata Pizło z kl. VI c – I miejsce oraz Ida Drozd i Natalia Duda z kl. IV – II miejsce. W nagrodę dziewczyny otrzymały, oczywiście, czekolady. Mamy nadzieję, że smakowały.

 25 marca – Światowy Dzień Czytania Tolkiena. 

J. R. R. Tolkien ma w naszej szkole wielu fanów. „Hobbit” jest jedną z niewielu książek, którą czytają uczniowie klasy czwartej , piątej, szóstej, siódmej i gimnazjum. W związku z Dniem Czytania Tolkiena odbył się więc konkurs czytelniczy „Krasnoludy, trolle i elfy, czyli Hobbit i jego fantastyczny świat”. Startujący w konkursie uczniowie musieli się wykazać znajomością książki Tolkiena. Zwycięzców było dwóch: Kacper Ziobro z kl. III gimnazjalnej i Sebastian Wolański z kl. VI b. Obydwaj są miłośnikami prozy Tolkiena i w pełni zasłużyli sobie na to zwycięstwo. Gratulujemy!

 21 marca – Dzień Poezji. 

Dzień Poezji w bibliotece uczciliśmy pięknym czytaniem wierszy. Od początku tygodnia pojawiły się na bibliotecznej wystawce tomiki poezji. Uczniowie przeglądali je i wybierali wiersze, które najbardziej im się podobały. W środę 21 marca na przerwach odbywało się piękne czytanie wybranych wcześniej wierszy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy IV c: Diana Zimny, Martyna Kucab, Bartosz Gandawski i Maksymilian Nieroda, którzy całą godzinę lekcyjną (przed odjazdem autobusu) czytali wiersze Wandy Chotomskiej, Michała Rusinka i Agnieszki Frączek. Opiekę nad uczniami pełniła w tym dniu w bibliotece pani U.Janaś. Pozdrawiamy wszystkich miłośników poezji!

    

  

 Wybory SUPER DZIEWCZYNY. 

Z okazji Dnia Kobiet w bibliotece odbyły się wybory Super Dziewczyny. Zgłosiło się 12 uczennic z klas IV-VII. W komisji zasiedli uczniowie gimnazjum: Bogdan Matuszewski i Jakub Sanecki. Konkurencje były zróżnicowane i odbiegały od stereotypowego postrzegania kobiety. Odbyły się m. in.:

-konkurs wiedzy o sławnych kobietach,

-rozpoznawanie narzędzi gospodarstwa domowego, takich jak: dziadek do orzechów, wkrętarka, otwieracz do słoików, śrubokręt itp.

-zjadanie z gracją ciastka,

-piękne czytanie wiersza,

-skręcanie śruby,

-lepienie pierogów.

Dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, ale tytuł Super Dziewczyny i nagrody książkowe zdobyły uczennice: Natalia Wesołowska z kl. Vb i Julia Sanecka z kl. IVc. Gratulujemy! Zabawa zakończyła się złożeniem życzeń przez chłopców z komisji oraz wręczeniem wszystkim startującym dziewczynom pięknych różyczek. Znalazły się też dla uczestniczek i widowni świąteczne słodkości.

   

 

 WALENTYNKI w bibliotece. 

Podobnie jak w roku poprzednim Walentynki były okazją do zachęcenia uczniów do czytania. Każdy uczeń wypożyczający w tym dniu książkę otrzymywał w prezencie piernikowe serduszko. Chętnych nie brakowało!

 Noworoczne wyzwanie. 

W nowym 2018 roku pojawił się w bibliotece plakat z tytułowym hasłem „Podejmij wyzwanie”. Wielu uczniów powzięło postanowienie, że w 2018 r. będzie czytało książki, np. polecone przez innych, codziennie przed snem, przy których można się pośmiać, ulubione swoich rodziców z dzieciństwa itp. Swoją decyzję potwierdzili podpisem. Najważniejsze to nie bać się wyzwań, bo do odważnych świat należy!

 Wzorowi czytelnicy. 

Pod koniec I półrocza nastąpiło podsumowanie czytelnictwa: indywidualnego i klasowego. Nazwiska wzorowych czytelników oraz zestawienia klasowe zostały umieszczone na tablicy ogłoszeń w bibliotece. Gratulujemy najlepszym czytelnikom i klasom! Na koniec roku dla wzorowych czytelników zostaną ufundowane nagrody.

 Z życia biblioteki. 

W styczniu na korytarzu obok biblioteki pojawiła się tablica, na której zostały umieszczone zdjęcia z ważniejszych wydarzeń bibliotecznych, które miały miejsce w I półroczu. Fotografie poprzedza motto – słowa Cicero: „Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”.

 Opowiadania o Bożym Narodzeniu. 

Przez cały grudzień i część stycznia podczas zajęć bibliotecznych w klasach I-III czytane były opowieści o Bożym Narodzeniu. Pochodziły one z książki Johna Goodwina „Opowiadania o Bożym Narodzeniu”. Autor w ciekawy sposób, wprowadzając różnych narratorów, np. Marię, Józefa, anioła, żołnierza Heroda, osiołka czy jodłę, opowiedział historię Świętej Rodziny. Opowiadania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

 Nowości biblioteczne. 

Do końca 2017 r. księgozbiór biblioteczny wzbogacił się o kolejne ciekawe pozycje książkowe. Wśród nich są lektury, które znalazły się w nowej podstawie programowej:

R. Kosik „Felikx, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

A. Maleszka „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”

N. Kleinbaum „Stowarzyszenie umarłych poetów”

A. Christie „12 prac Herkulesa”

S. Lagerlof „Cudowna podróż”

B. Kosmowska „Pozłacana rybka”

     

 Spotkanie z poetką.                 

21 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z poetką Anną Oliwińską-Wacko. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas szóstych i klasy Vb wraz z opiekunami. Motywem przewodnim spotkania była mała Ojczyzna. Pani Anna opowiadała o tym, jak zbierała materiały do książki „Dzieje Czudca”, którą napisała wspólnie ze swoim mężem Ryszardem Wacko. Pięknie mówiła o swojej fascynacji zamkiem czudeckim. Wspominała dzieciństwo spędzone w Czudcu oraz czytała swoje wiersze, poświęcone właśnie małej Ojczyźnie. Spotkanie z poetką było dla uczniów i nauczycieli prawdziwą ucztą duchową.

 Biblioteczny hit. 

Hitem biblioteki jest ostatnio gra "Zgadnij kim jestem". Chętnych do gry nie brakuje, jedynym problemem są wypisujące się ciągle pisaki. Pani Urszula Janaś czuwa nad regulaminowym zachowaniem się uczniów w bibliotece.

 Wycieczka klas siódmych. 

24 listopada klasy siódme wybrały się do Millenium Hall w Rzeszowie, by obejrzeć wystawę Centrum Nauki i Zabawy Eugeniusz oraz wziąć udział w Targach Książki. Wystawa przybliżyła uczniom fascynujący świat nauki, poprzez zabawę mieli możliwość sprawdzić: czy ich zmysły działają prawidłowo, jak zbudowane są narządy ciała człowieka, czym jest labirynt elektryczny i wielka kołyska Newtona. Zostali zaproszeni do Eko – domu i zagrali w 12 metrową grę planszową o ekologii. Można tam było spędzić wiele godzin, ale spieszyliśmy się na druga część programu wycieczki, czyli Targi Książki. Oferta nie tak wielka jak w Krakowie, ale też atrakcyjna. Swoje stoiska miało 31 wydawców. Wielu uczniów zakupiło ciekawe książki, również biblioteka szkolna wzbogaciła się o kolejne nowości: „Gorzka czekolada”, „Skrzynia władcy piorunów”, „Wszystko, tylko nie mięta”, „Rany Julek. O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Ostatnim punktem programu było spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek, autorką wierszy dla dzieci.

     

        

 Dzień Misia. 

W czwartek 23 listopada uczniowie z grupy świetlicowej pani K.Wasilewskiej świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Były zabawy z przyniesionymi misiami i konkursy (np. wyjadanie miodku z talerzyka bez pomocy rąk, rysowanie misia z zasłoniętymi oczami), zgaduj – zgadule, układanie puzzli i, oczywiście, głośne czytanie książek o misiach. Na koniec wesołej zabawy było jeszcze słodkie małe co nieco.

     

 Konkurs czytelniczy. 

20 listopada odbył się konkurs „Legendy polskie według Wandy Chotomskiej”. Wzięli w nim udział uczniowie kas piątych wraz z wychowawczyniami: panią J.Trzeciak i panią N.Szelą. Przedstawiciele klas, czyli Dzielni Lechici (Faustyna Brzostowska i Julia Dudek) oraz Młodzi Słowianie (Bartłomiej Noga, Natalia Wesołowska, Sylwia Sanecka) zmierzyli się z 9 zadaniami, dotyczącymi książki Wandy Chotomskiej „Legendy polskie”. Były cytaty, krzyżówka, łączenie bohaterów, dopasowywanie rekwizytów, praca z mapą i inne. Pozostali uczniowie dzielnie dopingowali swoim drużynom, były wielkie transparenty, głośne okrzyki i rewelacyjne przebrania. Poza tym każda z klas przygotowała Antykwariat, czyli reklamę przedmiotu, pochodzącego z legendy. Drużyny w rozwiązywaniu zadań szły ze sobą łeb w łeb i ostatecznie minimalnie zwyciężyli Młodzi Słowianie. W nagrodę za wspaniałe przygotowanie uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy oraz pyszne cukierki, ufundowane przez opiekunkę Sklepiku Uczniowskiego, panią E.Lalik.


     

     

 Kiermasz książek. 

Od początku listopada trwa w bibliotece szkolnej kiermasz książek. W promocyjnych cenach można zakupić ciekawe i ładnie wydane pozycje książkowe.

 Targi Książki w Krakowie. 

W dniach 26 – 29 października odbyły się 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W ogromnych halach Expo spotkało się kilkuset wystawców, pisarzy i dziesiątki tysięcy miłośników literatury. Gościem honorowym Targów była Francja i jej przedstawiciel, autor lektury gimnazjalnej „Oskar i pani Róża”, Eric Emmanuel Schmitt. Można było otrzymać autografy od popularnych twórców i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia, jak chociażby to z panią Anną Oliwińską – Wacko, która promowała swój nowy tomik wierszy pt. „Zamyślenie”.

 Spotkania z książką Rafała Kosika  „Kuba i Amelia. Nowa szkoła”. 

13 października rozpoczął się cykl cotygodniowych spotkań dzieci świetlicowych, z grupy pani T.Tomoń, z książką Rafała Kosika „Kuba i Amelia . Nowa szkoła”. Jest to historia czworga dzieci, które trafiają do nowej szkoły i przeżywają wiele przygód, wesołych albo smutnych, ale na pewno bardzo ciekawych. Głośne czytanie w piątki od godz. 13.30 w bibliotece.

 

 Konkursy. 

W październiku zostały ogłoszone trzy konkursy. W klasach I-III jest to konkurs plastyczny i poetycki „Czytamy, ilustrujemy i piszemy wiersze”.

W klasach starszych, w ramach konkursu „Szkoła młodych patriotów”, uczniowie wykonują plakaty z okazji „100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Klasy piąte wezmą udział w konkursie czytelniczym „Legendy polskie według Wandy Chotomskiej”.

 Nowości. 

W październiku, Miesiącu Bibliotek Szkolnych, zostały zakupione do biblioteki nowe książki. Są wśród nich lektury: komiks „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Puc, Bursztyn i goście” oraz książki zaproponowane przez uczniów: „Córka czarownic”, „Most do Terabithii”, „Legendy polskie”, „Bohaterowie Magicznego drzewa. Porwanie”, „Rutka”, „Asiunia”.

Pieniądze na zakup książek przekazała pani dyrektor, Lidia Pasternak i opiekunka Sklepiku Uczniowskiego, pani Elżbieta Lalik. Dziękujemy.

    

 Narodowe Czytanie. 

5 października odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Wzięli w nim udział: pani dyrektor, Lidia Pasternak, nauczyciele i uczniowie klas gimnazjalnych. W programie znalazły się takie atrakcje jak:

- wysłuchanie piosenki „Wesele” w wykonaniu Marka Grechuty i Magdy Umer,

- wstęp bibliotekarki, nawiązujący do okoliczności powstania dramatu „Wesele”,

- głośne czytanie fragmentów „Wesela” przez panie: J.Skoczylas, A.Oliwińską – Wacko, B.Szelę, J.Stachurę oraz uczniów: Pawła Fortunę i Rafała Siutę,

- konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego,

- prezentacja „Spacer po Krakowie śladami Stanisława Wyspiańskiego”.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy III a: Weronika Moskwa, Magdalena Noga i Kacper Ziobro. Gratulujemy!

Nad stroną techniczną i organizacyjną Narodowego Czytania czuwały panie: I.Modlisz i K.Opalińska.

 

 Dzień Głośnego Czytania. 

29 września został ogłoszony Dniem Głośnego Czytania. Z tej okazji, na długiej przerwie, do dzieci z klas I-III zawitały uczennice z klasy VII a: Laura Bałchan, Aleksandra Oliwa i Olga Rogoz, które czytały fragmenty „Kocich historii” Tomasza Trojanowskiego.

Z kolei do dzieci, z grupy świetlicowej pani K.Wasilewskiej, przybyły uczennice gimnazjum: Sylwia Haczela i Zuzanna Kraus, by poczytać książkę Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy”. Na podstawie tej książki bibliotekarka przeprowadziła konkurs i nagrodziła dzieci, które uważnie słuchały.

  

 Świetlicowy kwadrans z książką. 

Od początku września odbywa się głośne czytanie podczas zajęć świetlicowych, w grupie pani U.Nierody. Pierwszą czytaną lekturą była książka Grzegorza Kasdepke „Potworak i inne kosmiczne opowieści”. 

 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. 

  

We wrześniu została zorganizowana wystawka książek i czasopism na temat II wojny światowej. Wzbudziła ona duże zainteresowanie uczniów klasy VI a: Miłosza Bobra, Dawida Kasiarza, Filipa Maźnickiego i Piotrka Szorca, którzy od dawna zbierają informacje na temat działań wojennych, żołnierzy i uzbrojenia.

 Lekcje biblioteczne w klasach I-III. 

Dwa razy w tygodniu odbywają się lekcje biblioteczne w klasach I-III. Na pierwszych zajęciach bibliotekarka zapoznała uczniów klas pierwszych z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej. Dzieci nie chciały marnować czasu i już podczas pierwszej wizyty w bibliotece wypożyczyły książeczki z serii „Poczytaj mi, mamo”. Uczniowie klas drugich i trzecich dowiedzieli się o Festiwalu Języka Polskiego, który odbywał się od 6 do 13 sierpnia w Zamościu i Szczebrzeszynie. Mieli okazję obejrzeć zdjęcia ze spotkań autorskich z Grzegorzem Kasdepke, Rafałem Kosikiem i Michałem Rusinkiem oraz książki z autografami i dedykacjami dla czytelników naszej biblioteki. Posłuchali wierszy zmarłej na wakacjach, znanej i lubianej poetki, Wandy Chotomskiej.

Podczas przerw dzieci miło spędzały czas w bibliotece, czytając książki i grając w szachy.

  

 Podręcznikowy zawrót głowy! 

Od sierpnia do października, do biblioteki trafiały pudła z setkami podręczników i ćwiczeń. Po rozpakowaniu zawartość pudeł była sprawdzana z zamówieniem, pieczętowana, wprowadzana do ewidencji, rozdzielana na klasy i wydawana uczniom. To była żmudna praca, na szczęście, nauczycielowi bibliotekarzowi wielką pomocą służyły panie: I.Modlisz i K.Opalińska.

 

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner