PREZYDIUM RADY RODZICÓW:

REGULAMIN RADY RODZICÓW

SZANOWNI PAŃSTWO

Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/2022
wynosi 20zł na dziecko, a na każde kolejne dziecko po 10zł.
Wpłaty można dokonywać przelewem na konto Rady Rodziców:

09916810143900010120000010

Za każdą wpłatę z góry serdecznie dziękujemy.

Działalność Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Czudcu
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w kadencji 2020/2021

Rada Rodziców, zgodnie z ustawą „Prawo oświatowe”, jest jednym z czterech statutowych organów szkoły obok Dyrektora, Rady Pedagogicznej i Samorządu Uczniowskiego. Mimo, że organy te posiadają ustawowo gwarantowaną autonomię i funkcjonują w sposób od siebie niezależny to łączy je wspólny cel: dobro uczniów oraz doskonalenie warunków kształcenia i wychowania. Cel ten można osiągnąć w głównej mierze dzięki dobrej współpracy pomiędzy poszczególnymi organami szkoły oraz poprzez podejmowanie inicjatyw służących integracji całej społeczności szkolnej.

Aby działania te przyniosły wymierne efekty, poza samymi chęciami do działania, niezbędne są środki finansowe. Od wielu lat podstawowym źródłem finansowania działań inicjowanych przez Radę Rodziców są dobrowolne składki Rodziców. Niezależnie od wpłat dokonywanych przez Rodziców członkowie Rady Rodziców starają się pozyskać sponsorów zewnętrznych. Fundusze, którymi dysponuje Rada mogą być przeznaczane na różnorodne działania zmierzające do uatrakcyjnienia czasu, który nasze dzieci spędzają w szkole. Ze środków Rady rodziców można zatem współfinansować różne uroczystości szkolne, nagrody w konkursach szkolnych zawodach sportowych, finansować zakup pomocy naukowych dla kół zainteresowań oczy też książek do biblioteki itp.

W dzisiejszych czasach, w związku z trwającym stanem zagrożeniem epidemicznego, realizacja wielu zadań stała się znacznie trudniejsza, a niekiedy nawet niemożliwa. Niemniej jednak Rada Rodziców, na miarę obecnych możliwości podejmuje starania zmierzające do uatrakcyjnienia warunków nauki w szkole. Fundusze, które udało się do tej pory pozyskać zostały przeznaczone m.in. na zakup różnorodnych materiałów edukacyjnych. Ze środków pozyskanych od sponsorów w grudniu ubiegłego roku zakupiono zestawy gier, maty edukacyjne i dydaktyczne oraz dzwonki diatoniczne, które zostaną przekazane na ręce Wychowawców świetlicy szkolnej. Dzięki darczyńcom udało się pozyskać następujące artykuły:

• 2 dywany do gry w ,,klasy’’,
  • 2 duże zestawy klocków budowlanych,
  • 2 komplety ,, łamigłówek słownych’’,
  • 2 drewniane liczydła z tablicą,
  • 2 zestawy pieczątek- literek,
  • 2 zestawy drewnianych szablonów magnetycznych,
  • gry ,,Mistrz słowa’’, ,,Słowny ekspres’’, ,,Sudoku zwierzęta’’, ,,Edukacja drogowa’’, ,,Zabawne słownictwo’’, ,,Matematyka w kostce’’, ,,Sylaby’’,  ,,Ciało człowieka’’,
  • 26 zestawów dzwonków diatonicznych.

W obecnej kadencji Rada Rodziców kontynuuje również działania rozpoczęte w ubiegłym roku szkolnym działania, mające na celu zakup profesjonalnych strojów sportowych dla uczniów szkoły. Przedsięwzięcie to zostało wsparte przez Pana Wójta Gminy Czudec, który przyznał na zakup strojów środki w wysokości  2.000,00 zł. 60 kompletów strojów sportowych wykonano z bardzo dobrej jakości ,,oddychającej’’ tkaniny, w dwóch kolorystykach - dla dziewczyn i dla chłopców. Każdy komplet to spodenki sportowe i koszulka z nazwą szkoły, logo Gminy Czudec, logo Rady Rodziców i numerem  zawodnika. Stroje te zostaną wkrótce przekazane do użytkowania.

Rada Rodziców pozyskała również sponsorów - przyjaciół szkoły, którzy przekazali 50 kg słodyczy. Otrzymane słodkości zostały wręczone uczniom klas pierwszych podczas uroczystości ,,Pasowania na Ucznia’’. Dzieci były miło zaskoczone, a uśmiech na ich twarzach był najwspanialszym podziękowaniem!

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Czudcu składa serdeczne podziękowania dotychczasowym sponsorom i wyraża nadzieję na dalszą owocną współpracę w środowisku szkolnym!

Wioletta Moskwa

Przewodnicząca Rady Rodziców