Gazetka - Szkolny alfabet dobrych manier

Utworzono dnia 19.03.2024

Dobre maniery są zawsze na czasie, świadczą o naszej kulturze osobistej, dobrym wychowaniu, o szacunku wobec innych. Bycie osobą kulturalną ułatwia życie, pozwala czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Zwyczajna życzliwość, szacunek do ludzi i świata, uśmiech, dobre słowo, dyskrecja, punktualność, lojalność, czy uprzejmość to droga do sukcesu. Swoim zachowaniem reprezentujemy siebie i swoje wartości.

Realizując założenia Szkoły Promującej Zdrowie koordynatorki wykonały gazetkę pod hasłem: „Alfabet dobrych manier”, na której zamieściły zasady kulturalnego zachowania, a także pozytywne zwroty, jakimi powinni posługiwać się uczniowie wobec siebie (wypracowane na zajęciach z panią psycholog).

Magdalena Wojcieszek

Małgorzata Płatek