Pasowanie na czytelnika.

We wtorek 16 maja odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. W uroczystości wzięły udział pani dyrektor Lidia Pasternak i pani wicedyrektor Bożena Złotek oraz wychowawczynie klas pierwszych: pani Danuta Choma i pani Justyna Gątarska.

Najpierw uczniowie klasy pierwszej obejrzeli pouczające i pięknie zagrane przedstawienie „Wiedźma Multimedia”, przygotowane na tę okazję przez panią Agnieszkę Gilewską z klasą III c. Następnie swój program zaprezentowali uczniowie z Klubu Miłośników Książek. Były wiersze, prezentacje lektur dla kl. II i zagadki literackie.

Najważniejszą częścią uroczystości było (oczywiście!) pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści zapoznali się z życzeniami książki, złożyli przyrzeczenie, po czym pani dyrektor pasowała ich, dotykając ramienia epopeją narodową, czyli książką Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Na koniec bibliotekarka szkolna wręczyła im pamiątkową zakładkę i zaprosiła do częstego przychodzenia do biblioteki szkolnej.