Mikołajkowy wyjazd do Muzeum Bombek

Utworzono dnia 14.12.2023

W dniu 4 grudnia 2023r. klasa 3b i 3c odwiedziły fabrykę bombek w Nowej Dębie. Powstałe w 2012 r. prywatne, pierwsze na świecie, Muzeum Bombki Choinkowej jest owocem kolekcjonerskiej pasji Janusza Bilińskiego, założyciela firmy produkującej ozdoby choinkowe tradycyjnymi metodami. Muzeum mieści się we współcześnie działającej fabryce. Zgromadzony zbiór obejmuje kilka tysięcy eksponatów, częściowo umieszczonych na choinkach. Drzewka ubrane są tematycznie, prezentując m.in. styl amerykański, francuski, skandynawski czy staropolski.

Dzieci poznały etapy tworzenia ozdób choinkowych oraz samodzielnie ozdabiały bańki.

Wizyta w fabryce była dawką dobrej energii, świątecznej radości i artystycznych wrażeń. Niepodzielnie rządzi tam magiczny nastrój Bożego Narodzenia a bombka choinkowa jest jego głównym bohaterem, o wielu kolorowych twarzach.

:)

Utworzono dnia 14.12.2023, 22:03

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.