Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. kar. Stefana Wyszyńskiego w Czudcu

2022/2023

Biblioteka szkolna – mgr Andrzeja Soja

wydarzenia w roku szkolnym 2022/2023

 

 

 Regulamin wypożyczania podręczników    

 

Początek roku szkolnego

Początek roku szkolnego to w bibliotece okres wytężonej pracy. Trzeba przygotować do wypożyczenia stare podręczniki oraz przyjąć, opieczętować i wypożyczyć nowe podręczniki i zeszyty ćwiczeń. W tym roku przyszły nowe dwa zestawy podręczników: do klasy 3 i 6. Pozostali uczniowie otrzymali podręczniki z lat poprzednich. Poza tym w każdej sali znalazł się zestaw podręczników, z którego uczniowie mogą korzystać na lekcji, co rozwiązuje problem ciężkich tornistrów.

Narodowe Czytanie w plenerze

Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. To wspaniałe utwory, nawiązujące do ludowej tradycji i wierzeń. Przedstawiają odwieczną walkę dobra ze złem, a wszystko dzieje się w scenerii pięknej przyrody. Dlatego w naszej szkole Narodowe Czytanie odbywało się przez cały wrzesień, w tym czasie nauczyciele i uczniowie udawali się w plener i tam czytali utwory Adama Mickiewicza. W akcji wzięli udział nauczyciele języka polskiego, wychowawcy i uczniowie kl. 5a, 5c, 6a, 6b, 6c, 7a, 8a. Te chwile upamiętniają urocze zdjęcia, z których powstała gazetka „Narodowe Czytanie. Galeria”.

Konkurs Pięknego Czytania

29 września jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione na pamiątkę urodzin znanej pisarki Janiny Porazińskiej. Z tej okazji w klasach 1-3 odbyły się lekcje biblioteczne poświęcone pisarce, połączone z głośnym czytaniem jej utworów: autobiograficznej powieści „I w sto koni nie dogoni” oraz powieści dla dzieci „Pamiętnik czarnego noska”. Poza tym odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas czwartych, podczas którego zaprezentowali się najlepiej czytający czwartoklasiści. Biorąc pod uwagę kryteria pięknego, głośnego czytania komisja nagrodziła cztery uczennice: Zuzannę Dobek i Milenę Rędziniak z kl. 4a, Maję Kołodziej z kl. 4c i Maję Lekki z kl. 4b. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

- 5 października odbyła się wycieczka „Śladami patronów 2022 roku”. Uczniowie klas piątych udali się do dworku Marii Konopnickiej w Żarnowcu i do Kopalni Ropy Naftowej Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Wycieczka poprzedzona była zajęciami bibliotecznymi, przybliżającymi patronów 2022 roku, zwłaszcza Marię Konopnicką i Ignacego Łukasiewicza.

- 6 października odbyła się akcja Noc Bibliotek. Uczniowie klas drugich otrzymali zaproszenie od Gminnej Biblioteki Publicznej na wspólne czytanie i zabawy w bibliotece. W akcji wzięło udział 45 uczniów wraz z wychowawczyniami: panią Teresą Mikuszewską Tomoń, panią Małgorzatą Płatek i panią Magdaleną Wojcieszek. Dzieci miło spędziły czas, słuchając głośnego czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima w wykonaniu bibliotekarki pani Gabrieli Zielińskiej, biorąc udział w zabawie w pociąg i odgadując różne książkowe zagadki. Na zakończenie był jak co roku film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz najlepsze na świecie kanapki. Bardzo dziękujemy pani dyrektor Halinie Zarębie i paniom bibliotekarkom z Gminnej Biblioteki Publicznej.

- hasłem MMBSz są słowa: „Czytanie dla pokoju”. W związku z tą, jakże aktualną, tematyką w klasach 1-3 odbyły się lekcje biblioteczne, podczas których czytane były książki o tematyce wojennej: „Wróg”, M. Rusinka „Zaklęcie na w”, P. Beręsewicza „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, R. Piątkowskiej „Wszystkie moje mamy”. Utwory były okazją do rozmowy na temat tragizmu wojny i wartości pokoju oraz do przedstawienia tego kontrastu za pomocą kolorów na obrazkach. Z plastycznych prac uczniów powstała na korytarzu gazetka. W klasach 4-8 odbyła się przez radiowęzeł pogadanka na temat MMBSz i jego hasła, a w bibliotece powstała wystawka książek o tematyce wojennej, na której znalazły się również książki zakupione w ramach NPRCz: „Słynne ucieczki Polaków”, „Kapłani niepodległości”, „Wspomnienia wojenne” Karoliny Lanckorońskiej, „Rzeka” Emilii Kiereś, komiks „Wojenna odyseja Antka Srebrnego”.

Ekoprogram „Ocalimy Świat”

Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w ekologicznym programie „Ocalimy Świat”, którego twórcą jest Fundacja „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Do udziału w programie zostały zaproszone klasy: 2a i 5b, chociaż inne klasy też będą miały okazję posłuchać wspaniałych opowiadań, napisanych specjalnie dla tego programu. Spotkanie inauguracyjne odbyło się online 12 października, wzięli w nim udział uczniowie kl. 5b z wychowawczynią, panią Natalią Szelą. Uczniowie mieli okazję posłuchać prezeski Fundacji, pani Ireny Koźmińskiej oraz twórców opowiadań – pana Grzegorza Kasdepke i pana Tomasza Samojlika. Co tydzień odbywają się zajęcia, poświęcone tematyce ekologicznej, z wykorzystaniem przysłanych przez Fundację materiałów. Realizacja programu kończy się w maju przygotowaniem przez biorące w nim klasy projektu ekologicznego.

44. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

16 października 1978 roku o godzinie 18.44 nowy papież, Jan Paweł II powitał zgromadzone na Placu św. Piotra tłumy. Ponad godzinę wcześniej w czwartym glosowaniu tego dnia kardynał Wojtyła został wybrany 264. papieżem. Był pierwszym od 455 lat nie – Włochem na Tronie Piotrowym. Na pamiątkę tego wydarzenia w szkole została ustawiona tablica i wykonana gazetka, poświęcona Janowi Pawłowi II.

Nowe książki z NPRCz

Księgarnia Tuliszków przysłała zamówione przez szkołę książki na kwotę 10 000 zł. Zgodnie z zamówieniem są to przede wszystkim lektury, zwłaszcza nowe lektury dla klas 1-3, książki historyczne, dotyczące najnowszej historii Polski oraz kilka książek z dużą czcionką dla uczniów niedowidzących – niestety wybór tego typu książek dla dzieci i młodzieży jest bardzo niewielki. Książki są przygotowywane do wypożyczenia, czyli pieczętowane, numerowane, oprawiane i wpisywane do księgi inwentarzowej. Zgodnie z Regulaminem NPRCz w każdym oddziale klasowym są realizowane projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

Wychowanie przez Czytanie

W bibliotece odbywały się zajęcia projektowe „Wychowanie przez Czytanie”. Wzięli w nich udział uczniowie kl. 6b i 7a wraz z opiekunką, panią Elżbietą Lalik. Szóstoklasiści poznali trzy opowiadania z książki „Gorzka czekolada” i rozmawiali na temat trzech wartości: szacunku, odwagi i wolności. Natomiast uczniowie kl. 7a czytali fragmenty książek Ewy Nowak: „Wszystko, tylko nie mięta”, „Bardzo biała wrona”, „Depresja. Orkan”. Teksty były okazją do rozmów na temat aktualnych problemów młodzieży takich jak: manipulacja, anoreksja, depresja.

Listopadowe święta

Z okazji Święta Niepodległości na korytarzu powstała gazetka upamiętniająca rocznicę 11 listopada, a w klasach 1-3 podczas lekcji bibliotecznych czytane były fragmenty książki Grzegorza Kasdepke „Mam gen wolności”. Z kolei o Prawach Dziecka uczniowie dowiadywali się z książki Joanny Olech „Mam prawo i nie zawaham się go użyć”. Starsi uczniowie o swoich prawach mogli się dowiedzieć z przygotowanej w bibliotece wystawki z informacjami i ciekawymi książkami. 25 listopada w szkole obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie bawili się w bibliotece ze swoimi misiami, czytali i wypożyczali książki o misiach. Było milutko, mięciutko i misiowato!

Kiermasz książek

W grudniu podczas lekcji bibliotecznych w klasach 1-3 czytane były fragmenty książek: Elizy Piotrowskiej „Święty Mikołaj z Miry”, Marcina Przewoźniaka „Zapytaj misia o święta” oraz ks. Jana Twardowskiego „Nowe patyki i patyczki’. Oprócz tego został zorganizowany kiermasz książek, na którym uczniowie mogli zakupić ciekawe i w atrakcyjnych cenach książki. Kiermasz jak zwykle cieszył się dużym powodzeniem i był okazją do wzbogacenie księgozbioru szkolnego o nowe pozycje.

Konkurs „Patroni 2022 roku”

Na zakończenie działań poświęconych patronom 2022 roku odbył się Konkurs wiedzy o patronach. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas piątych. Konkurs miał formę pisemnego testu, składającego się z 10 pytań otwartych. Najlepiej poradzili sobie uczniowie: Zofia Kałamarz i Filip Koczur z kl. 5a, Paulina Biela i Dominika Biela z kl. 5b. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy uczestnikom wiedzy i odwagi!

Wybór szkoły i zawodu

Co dalej? Takie pytanie zadaje sobie niejeden uczeń, zwłaszcza ósmoklasista. Żeby im pomóc, w bibliotece powstała wystawka z informacjami o zawodach, ulotkami ze szkół średnich i książkami, np. „Szkoła, zawód, praca”, „Jaki wybrać zawód?”, „Co warto wiedzieć o zawodach?”. Życzymy mądrych i trafionych wyborów!

Nowości w bibliotece

W bibliotece nie tylko pojawiły się nowe książki zakupione w ramach NPRCz, ale także nowy sprzęt i meble. Do biblioteki w małej szkole przybyły: lada biblioteczna, 4 regały na książki, szafa na dokumentację biblioteczną oraz laptop przeniesiony z dużej szkoły. Zmienił się też wystrój biblioteki, dzięki czemu stała się atrakcyjniejsza, nowocześniejsza i bardziej funkcjonalna. Do biblioteki w dużej szkole został zakupiony z funduszy NPRCz nowy laptop. Oby było więcej takich programów jak NPRCz!

Klub Miłośników Książek

W szkole została wznowiona działalność Klubu Miłośników Książek. Do Klubu zapisało się 25 uczniów z klas 4-8. Został przyjęty regulamin Klubu, który zakłada, że Klub będzie miał charakter dyskusyjny. Podczas comiesięcznych spotkań członkowie Klubu będą się dzielić swoimi opiniami na temat przeczytanych książek oraz poruszać aktualne tematy. Podstawowe zasady klubu to kultura, tolerancja i życzliwość.

Wzorowi czytelnicy

Pod koniec półrocza, jak zwykle, zostało podsumowane czytelnictwo. Uczniowie przeczytali w sumie 3191 książek, co daje średnią 7,13 książki na ucznia. Najwięcej przeczytali uczniowie klas 1-3, a zwłaszcza klasy: 2b, 3b, 2c i 3a. Najlepsi czytelnicy to: Amelia Nieroda, Gabriela Tota, Gabriela Bryda, Julia Nowak, Hanna Haligowska, Malwina Lekki, Lena Zielińska, Sandra Sanecka, Lena Bury, Adam Janaś, Zofia Jacek, Karol Szetela, Tomasz Tota, Amelia Domaradzka, Weronika Lepak, Maja Maźnicka, Julian Kajzar, Kornelia Dryja, Martyna Mazurkiewicz. W starszej kategorii wiekowej najlepiej czytające klasy to:5a, 7a, 8a, 6a. Na wyróżnienie zasługują uczniowie: Kinga Domaradzka, Filip Koczur, Oliwia Skworzec, Szymon Piechowiak, Maja Kołodziej, Natalia Motyka, Natalia Rzepka, Arkadiusz Noga, Julia Drozd i Anna Żybura. Lista wyróżnionych czytelników została umieszczona na gazetce szkolnej. Gratulujemy wzorowym czytelnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Walentynki w bibliotece

Walentynki to bardzo lubiane przez uczniów święto, dlatego tematyki walentynkowej nie zabrakło też w bibliotece. Podczas lekcji bibliotecznych w klasach 1-3 czytane były fragmenty książki ks. Jana Twardowskiego „Nowe patyki i patyczki” oraz rozdawane przypinki w kształcie serduszka z napisem „Kocham książki”. W dużej szkole powstała wystawka książek o miłości, a z każdą wypożyczoną książką uczniowie otrzymywali zakładki – serduszka. Odbyło się też spotkanie Klubu Miłośników Książek, połączone z poczęstunkiem piernikowym serduszkiem. Klasy 4a i 4c pod kierunkiem polonistki, pani Elżbiety Lalik, wykonały piękne, czerwone krzesła (po lekturze książki A. Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”), które uświetniły wystrój biblioteki. Ogólnie wielu uczniów spędziło ten dzień miło w bibliotece.

Realizacja programu „Ocalimy świat”

W kasach: 2a i 5b kontynuowana była realizacja programu „Ocalimy świat”. Uczniowie poznawali kolejne opowiadania z książek: „Latający talerz” i „Oddech smoka” oraz dowiadywali się o zagrożeniach, czyhających na ludzi i zwierzęta, m. in. wilki i niedźwiedzie polarne. Uczyli się rozpoznawać tropy zwierząt i na ich podstawie wyciągać wnioski o ich wielkości, zdrowiu i kondycji. Dzieci wzięły też udział w spotkaniach on-line z twórcami i propagatorami programu „Ocalimy świat”:

- 7 marca kl. 2a – temat spotkania „Zmiana klimatu”,

- 5 kwietnia kl. 5b – temat spotkania „Jak zdrowa dieta, zakupy i inne wybory wpływają na naszą planetę?”.

Na korytarzu w dużej szkole zawisła gazetka ścienna zatytułowana „Ocalimy świat”, która daje rady, jak na co dzień dbać o planetę.

Kwiecień to czas podsumowań i przygotowywania projektów na konkurs na najlepszy projekt ekologiczny. Życzymy powodzenia!

Tydzień Języka Ojczystego

Od poniedziałku 20 lutego do piątku 24 lutego obchodzony był w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego. Podczas lekcji bibliotecznych w klasach 1-3 czytane były fragmenty książki „Pan Słówko ma głos” i wspólnie z uczniami omawiane najczęściej popełniane błędy językowe. Dzieci rozwiązywały również przygotowane krzyżówki i wykreślanki, które miały na celu bogacenie ich słownictwa, rozwijanie myślenia i spostrzegawczości. Dużym zainteresowaniem cieszyło się losowanie i odgadywanie przysłów. Podobne konkurencje, ale o wyższym stopniu trudności, mieli do dyspozycji uczniowie klas 4-8. Szczególnym powodzeniem cieszyły się krzyżówki, które od tej pory zawsze są w bibliotece i chętni uczniowie mogą je rozwiązywać. 21 lutego odbył się Konkurs frazeologiczny, w którym wzięło udział 8 uczniów z klas 4-6. Czołowe miejsca zajęły: Maja Kołodziej, Kinga Domaradzka i Milena Rędziniak. Gratulujemy!

Konkurs czytelniczy ze znajomości legend

14 marca odbył się konkurs „Legendy polskie według Wandy Chotomskiej”. Wzięli w nim udział uczniowie klas piątych pod opieką wychowawczyń: pani Justyny Trzeciak, pani Natalii Szeli i pani Moniki Siuty. Uczestnicy rywalizowali w kilku konkurencjach. Najciekawszy okazał się „Antykwariat”, czyli konkurencja polegająca na zabawnej reklamie wybranego z legendy przedmiotu. Konkursowym zmaganiom towarzyszyły transparenty i okrzyki dopingujące drużyny. Ostatecznie zwyciężyła jednopunktową przewagą klasa 5a, klasy 5b i 5c zajęły ex aequo drugie miejsce. Było wesoło i ciekawie. Konkursy to doskonały sposób na połączenie nauki z zabawą.

Światowy Dzień Poezji w bibliotece

23 marca dzieci z grupy świetlicowej pani Urszuli Nierody wzięły udział w konkursie recytatorskim „Kim zostanę? Wierszyki o zawodach”. Uczniowie pod opieką wychowawczyni świetlicy przygotowali recytacje wierszy o różnych zawodach. Niektórzy przynieśli odpowiednie ubrania i rekwizyty. Recytacje wypadły znakomicie, nikt z recytujących nie wyszedł bez prezentu. Konkurs był również okazją do rozmowy na temat przyszłych zawodów, zresztą niezwykle ciekawych i ambitnych. Wypada tylko życzyć, żeby marzenia dzieci się spełniły.

Pasowanie na czytelnika

Po pół roku wypożyczania książek i czytania ich, najpierw z rodzicami, a później samodzielnie, pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Pasowanie odbyło się 31 marca na sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia, w którym uczniowie klasy 3c, przebrani za bohaterów książek, odgrywali zabawne scenki oraz śpiewali. Przedstawienie wyreżyserowała pani Agnieszka Gilewska. Następnie uczniowie byli indywidualnie pasowani i otrzymywali, jak co roku, książeczkę „Pierwsze abecadło”.

Na razie pierwszoklasiści bardzo chętnie pożyczają książki i oby ten zapał pozostał im jak najdłużej.

Święta i rocznice

Biblioteka żyje kalendarzem świąt i rocznic. W związku z bieżącą tematyką odbywają się lekcje biblioteczne, np. na temat bezpiecznego korzystania z Internetu w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu czy o chrzcie Mieszka I w związku z Rocznicą Chrztu Polski. Z okazji Dnia Kobiet czytane były książki o kobietach: Marii Skłodowskiej-Curie i Irenie Sendlerowej. Cały czas przygotowywane były wystawki książek, np. zakupionych z funduszy NPRCz, pisanych przez kobiety, o tematyce ekologicznej, zbiorów poezji. W Dzień Czekolady bibliotekę odwiedziła grupa świetlicowa pani Justyny Trzeciak. Spotkanie było okazją do rozmowy o czekoladzie, jej zaletach i wadach. Uczniowie wysłuchali głośnego czytania fragmentu książki „Charlie i fabryka czekolady” i skosztowali czekolady Milka. Było słodko i przyjemnie!

Projekty edukacyjne

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli realizowali projekty edukacyjne, które były warunkiem przyznania funduszy w ramach NPRCz:

- kl.6c – „By czytać się chciało, zrób zakładkę wspaniałą”,

- kl. 6b, kl. 7a, kl. 5c – „Wychowanie przez Czytanie”,

- kl. 7b – „Wszyscy jesteśmy nauczycielami języka polskiego. Kącik porad językowych”.

Podsumowaniem projektów były wystawki, gazetki, ulotki, które były dostępne dla wszystkich uczniów.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji Światowego Dnia Książki niektórzy uczniowie przebrali się za bohaterów książek. W szkole pojawili się: Ania z Zielonego Wzgórza, Emi z Tajnego Klubu Superdziewczyn, Hailie i Mona z „Rodziny Monet”, Jo z „Małych Kobietek”, Felix z lektury „Felix, Net i Nika” oraz Kot w butach. Na długiej przerwie odbył się w bibliotece Konkurs wiedzy o książce i bibliotece. Zwycięzcami zostali: Anna Żybura z kl. 8a, Paulina Biela z kl. 5 b, Filip Koczur z kl. 5a i Szymon Piechowiak z kl 6a. Gratulujemy! W kolejnych dniach na korytarzu można było spotkać mobilną bibliotekę. Uczniowie, którzy nie mieli czasu podejść do biblioteki, by wypożyczyć książki na długi weekend majowy, mogli to uczynić na korytarzu.

W klasach młodszych dzieci obejrzały bardzo ciekawy a zarazem wesoły film animowany „Jak powstaje książka?” wydawnictwa „Dwie siostry”, a później same wyszukiwały charakterystycznych cech książki. Okazało się, że książki ciągle nas czymś zaskakują, np. ciekawą czcionką, pięknymi ilustracjami czy kolorową obwolutą.

Tydzień Bibliotek

W Tygodniu Bibliotek, który trwał od 8 do 12 maja uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o swojej bibliotece. W kolejnych dniach odbywały się quizy: Co wiesz o swojej bibliotece? Co wiesz o swojej bibliotekarce? Co wiesz o księgozbiorze szkolnym? Najlepszym znawcom tematu zostały wręczone nagrody książkowe. Uczniowie klas młodszych oglądali animację filmową „Mole książkowe”, która miała być przygotowaniem do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Z kolei grupy świetlicowe pani Urszuli Nierody i pani Magdaleny Wojcieszek uczestniczyły w zajęciach „Detektywi w bibliotece”, podczas których wyposażeni w sprzęty szpiegowskie odkrywali tajemnice biblioteki.

Zakończenie projektów

W maju zakończyły się projekty edukacyjne realizowane w ramach NPRCz w klasie 5a i 4c. Uczniowie klasy 5a czytali książki z serii „Ale historia” i przygotowali ciekawą gazetkę reklamującą tę serię, którą można było oglądać w bibliotece. Z kolei uczniowie klasy 4c utrwalali wiedzę „O hymnie narodowym i jego autorze”. Podsumowaniem ich pracy była piękna wystawka na korytarzu. Zakończył się też program „Ocalimy świat”, którego efektem są kolorowe rabaty kwiatowe obok szkoły oraz wspaniały domek dla owadów, przygotowane przez kl. 5b pod opieką pani Natalii Szeli. Owocem pracy pani Teresy Mikuszewskiej-Tomoń i kl. 2a jest pouczające przedstawienie „Lemur z Madagaskaru”. A najważniejsza jest wiedza, którą uczniowie zdobyli i będą mogli korzystać z niej sami, i przekazywać ją innym.

Lemurek z Madagaskaru - https://youtu.be/dzCUBkTnqeM
 
 

Jak nie czytam, jak czytam”

„Jak nie czytam, jak czytam” - tak mógłby powiedzieć z oburzeniem każdy uczeń naszej szkoły. 100 % uczniów wypożyczało książki. W sumie uczniowie wypożyczyli w tym roku szkolnym 5837 książek, co daje średnio 13,02 książki na czytelnika. Najwięcej książek wypożyczyły klasy 1-3. Wzorowi czytelnicy to: Nataniel Dobek, Hanna Haligowska, Malwina Lekki, Michał Rzepka, Sandra Sanecka, Lena Bury, Adam Janaś, Maksymilian Kut, Ewa Czuryło, Zofia Jacek, Karol Szetela, Tomasz tota, Amelia Domaradzka, Piotr Ferenc, Maja Maźnicka, Julia Szyszka, Juliusz Kajzar. Z klas starszych na wyróżnienie zasłużyli: Milena Rędziniak, Kinga Domaradzka, Nikola Zielińska, Maja Kołodziej, Filip Koczur, Paulina Biela, Oliwia Skworzec, Natalia Rzepka, Szymon Piechowiak, Oliwia Dybaś, Arkadiusz Noga, Emilia Fic, Anna Żybura. Podsumowanie czytelnictwa i wręczenie nagród odbyło się 16 czerwca podczas akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Oprócz tego uczniowie obejrzeli wesołe przedstawienie „Mole książkowe”, przygotowane przez klasę 6a pod kierunkiem pani Elżbiety Kasiarz. Najważniejszą częścią akcji było, oczywiście, wspólne czytanie przyniesionych przez uczniów i nauczycieli książek. Sprawozdanie z akcji i zdjęcia zostały wysłane na konkurs.

Zwrot książek i podręczników

Pod koniec roku szkolnego zostały zebrane i uporządkowane wszystkie podręczniki. Pomocą służyli wychowawcy klas oraz pani Wioletta Moskwa. Niektóre z podręczników będą wypożyczane uczniom w kolejnym roku szkolnym, a inne posłużą jako drugi komplet do użytku w szkole. Wróciła też do biblioteki większość wypożyczonych książek. Kilkudziesięciu uczniów wypożyczyło książki na okres wakacji. Uczniowie klas 1-3 otrzymali paszporty czytelnicze, w których będą mogli zapisywać informacje o czytanych książkach i pochwalić się nimi po wakacjach.

Życzę wszystkim radosnych, bezpiecznych, ekologicznych wakacji, spędzonych w towarzystwie ciekawych ludzi i książek.


 

 

:)

Utworzono dnia 02.11.2022, 21:51

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: