Święto pizzy - piesza wycieczka do Karczmy Chłopskiej

Utworzono dnia 20.01.2024

W Międzynarodowym Dniu Pizzy 17 stycznia uczniowie klasy 3b i 3c odbyli pieszą wycieczkę do Karczmy Chłopskiej. Podczas spaceru, w pięknej zimowej scenerii, podziwialiśmy uroki mroźnej pory roku. Rozgrzaliśmy się w czasie gry w kręgle. Następnie degustowaliśmy pizzę, która nam bardzo smakowała. Po powrocie do szkoły kontynuowaliśmy nasze spotkanie z ulubioną potrawą. Na zajęciach plastycznych powstał kolaż: ,,Moja ulubiona pizza”. Dowiedzieliśmy się również, że narodowa potrawa Włochów odpowiednio przygotowana jest źródłem wielu witamin i mikroelementów. Klasyczna wersja włoskiego placka ma około 10 g białka, nieco ponad 11 g tłuszczu, niecałe 2 g błonnika i sporo minerałów. Wystarczy tu wymienić żelazo, magnez, wapń, potas, cynk czy miedź.

Takie święto pizzy mogłoby być kilka razy w roku.

:)

Utworzono dnia 20.01.2024, 21:38