III Światowy Dzień Jabłka

1. Zajęcia pod hasłem: Śniadanie z jabłkiem.

Święto jabłka to okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. W umówionym dniu uczniowie każdej klasy przynieśli jabłka, aby były dodatkiem do drugiego śniadania. Pani higienistka przeprowadziła w wybranych klasach pogadanki na temat walorów zdrowotnych naszych polskich owoców.

1. Konkurs: Moje zdrowe jabłko.

Klasy 1 – wykonały dowolną techniką pracę plastyczną Klasy 2 – przygotowały prace konkursową w formie opisu

Klasy 3 - wymyślały opowiadanie z jabłkiem w tle.

W konkursie wzięło udział 8 klas z edukacji wczesnoszkolnej. Z każdej klasy jury wybrało najciekawsze prace. Nagrodzonych zostało 36 prac. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki sponsorowane przez organizatorów.

Lista nagrodzonych uczniów:

Klasa 1a: Sandra Sanecka, Eryk Dynda, Katarzyna Kuś, Szymon Stefanowicz, Oskar Czopik

Klasa 1b: Kacper Bąk, Kaja Bukała, Krystian Pasternak, Lena Bury, Mikołaj Gątarski

Klasa 1c: Krzysztof Kucab, Kacper Dryja, Zofia Jacek, Ewa Czuryło, Filip Ziobro

Klasa 2a: Julia Czaja, Lena Niemiec, Kacper Midura, Lena Skalska, Wiktoria Jacek

Klasa 2b: Weronika Lepak, Juliusz Kajzar, Maja Maznicka, Julia Szyszka, Gabriela Szypuła

Klasa 2c: Franek Wójcik, Tymek Stec, Matylda Śliwa, Wiktor Materna, Gabriela Pasternak

Klasa 3a: Milena Rędziniak

Klasa 3c: Jan Harłacz, Lena Łaba, Marlena Jaroszek, Kacper Wójcik, Milena Jacek